Chcete mít zdravé krásné jahody?!

 

Máme pro vás horkou novinku – vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce Organic Fer Kali Sulf – slepičí trus s vybranými živinami a prvky, které zásadně podpoří vaši úrodu! Nejoptimálněji vyvážené vícesložkové hnojivo s postupným uvolňováním živin, které se vyznačuje vysokým obsahem kvalitních organických látek zabezpečujících stálou přítomnost přijatelných forem draslíku, který zásadně zvyšuje odolnost rostlin, výrazně ovlivňuje vybarvování a chuť plodů.

Pro přesazování či výsadbu nových sazenic jahodníku je nejlepším obdobím konec srpna – říjen. Podzimní výsadba je nejběžnějším a nejpřirozenějším způsobem zakládání nového porostu jahodníku.  Vzhledem k málo objemnému kořenovému systému, který není ani moc hluboký, stačí vzít dostatečně dlouhou a ostrou lopatku a rostlinu jednoduše vydloubnout i s půdou. Nezkoušejte přesazení jahod bez zachování drnu, kořeny jahod jsou velmi jemné a snadno se poškodí.

Na připraveném záhoně do vyhloubené jamky stačí pod rostlinu přidat hrst granulí z již fermentovaného slepičího trusu Organic Fer Kali Sulf a pořádně zalít, počkat až se voda vsákne a vložit sazenici. Půdu potom opatrně přihrňte a umáčkněte, znovu opatrně zalijte a pro tuto chvíli je hotovo.

Hnojivem rostlinu ještě přihnojte v jarních měsících, kdy se fosfor postará o bohatou násadu květů a vy potom nebudete stačit sklízet.

Naše babičky snad ani jiné hnojivo nepoužívaly – slepičí trus - tradiční hnojivo s nejlepšími výsledky.

 

(Obrázky: Sazenice příliš hluboko, Málo zapuštěná sazenice, Správná výsadba, zdroj: izahradkar.cz, autor: Vladimír Louda)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení