Chcete mít zdravé krásné jahody?!

 

Máme pro vás horkou novinku – vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce Organic Fer Kali Sulf – slepičí trus s vybranými živinami a prvky, které zásadně podpoří vaši úrodu! Nejoptimálněji vyvážené vícesložkové hnojivo s postupným uvolňováním živin, které se vyznačuje vysokým obsahem kvalitních organických látek zabezpečujících stálou přítomnost přijatelných forem draslíku, který zásadně zvyšuje odolnost rostlin, výrazně ovlivňuje vybarvování a chuť plodů.

Pro přesazování či výsadbu nových sazenic jahodníku je nejlepším obdobím konec srpna – říjen. Podzimní výsadba je nejběžnějším a nejpřirozenějším způsobem zakládání nového porostu jahodníku.  Vzhledem k málo objemnému kořenovému systému, který není ani moc hluboký, stačí vzít dostatečně dlouhou a ostrou lopatku a rostlinu jednoduše vydloubnout i s půdou. Nezkoušejte přesazení jahod bez zachování drnu, kořeny jahod jsou velmi jemné a snadno se poškodí.

Na připraveném záhoně do vyhloubené jamky stačí pod rostlinu přidat hrst granulí z již fermentovaného slepičího trusu Organic Fer Kali Sulf a pořádně zalít, počkat až se voda vsákne a vložit sazenici. Půdu potom opatrně přihrňte a umáčkněte, znovu opatrně zalijte a pro tuto chvíli je hotovo.

Hnojivem rostlinu ještě přihnojte v jarních měsících, kdy se fosfor postará o bohatou násadu květů a vy potom nebudete stačit sklízet.

Naše babičky snad ani jiné hnojivo nepoužívaly – slepičí trus - tradiční hnojivo s nejlepšími výsledky.

 

(Obrázky: Sazenice příliš hluboko, Málo zapuštěná sazenice, Správná výsadba, zdroj: izahradkar.cz, autor: Vladimír Louda)