Proč organická hmota a hnojiva ORGANIC FER

Produktová řada Organic FER je unikátní formou slepičího trusu, který pochází z chovů volných slepic chovaných v ekologickém režimu. Naše produkty neobsahují žádnou chemii a jsou bez reziduí antibiotik, pesticidů a GMO krmiv. Produktová řada Organic FER obsahuje tři produkty povolené a registrované UKZUZ pro použití v ekologickém zemědělství. Naše BIO hnojiva vyhovují tedy nejpřísnějším požadavkům a regulacím režimu ekologického zemědělství. Hnojiva Organic FER ve srovnání s průmyslovými (anorganickými) hnojivy zlepšují dlouhodobě většinu kvalitativních vlastností půdy (strukturu, pórovitost, vodní a vzdušný režim, tvorbu organominerálních agregátů atd.) a dále také chemické vlastnosti půdy (půdní reakci, pufrační schopnosti půdy, sorbci a uvolňování živin, tvorbu humusových koloidů atd.).

Hnojiva Organic FER jsou unikátní výrobní technologií zabezpečující stálost kvalitativních parametrů slepičího trusu. Technologický proces začíná regulovanou a kontrolovanou fermentací kde dochází ke vzniku sušeného slepičího trusu. Následně tyto hnojiva prochází sterilizací. Slepičí trus mimo organické hmoty obsahuje makro prvky (N, P, K) a také výrazný objem mikroprvků a stopových prvků, které jsou pro půdu a vývoj rostlin nezbytné. Živiny obsažené v hnojivech Organic FER jsou velmi dobře a snadno rostlinami přijímané a využitelné - na rozdíl od průmyslových hnojiv.

Hnojiva Organic FER patří mezi přírodní organická hnojiva, která jsou levná, obnovitelná a půdě prospěšná.

Slepičí trus obsahuje vysoký podíl organických látek a uhlíku, který je zdrojem živin a energie pro živé půdní bakterie a obnovuje mikrobiální život v půdě. Použitím hnojiv Organic FER nedochází k popálení a jinému poškození rostlin a porostů a díky granulované formě hnojiva můžeme zaručit rovnoměrnou a přesnou aplikaci. Organic FER (slepičí trus) pomáhá udržovat pH půdy ve zdravém rozmezí a zvyšuje množství organického půdního uhlíku - to znamená, že výrazně zlepšuje půdní strukturu půdního profilu. Slepičí trus také výrazně zlepšuje schopnost půdy zadržovat vodu a eliminuje vznik rizika vodní eroze. Při aplikaci Organic FER se zvyšuje půdní obsah celkového dusíku, který je klíčovým prvkem pro růst a výnos rostlin.

Použití takto optimalizovaného a fermentovaného hnojiva v granulované formě má velké množství výhod:

 • složení odpovídá potřebám a nárokům pěstovaných plodin včetně zeleniny a ovoce,
 • vysoký obsah organických látek zlepšuje činnost půdní mikroflory,
 • používáním Organic FER dochází zlepšení strukturálních a absorpčních vlastností půd a zlepšení vodního režimu půd,
 • Organic FER je šetrný k životnímu prostředí,
 • aplikací našich organických hnojiv nedochází k vyplavování živin do spodních vod,
 • Organic FER stimuluje růst pěstovaných rostlin,
 • významný je obsah různých forem dusíku.

Použití

Produktová řada Organic FER se skládá ze 7 sedmi přírodních hnojiv. Základem všech je fermentovaný, granulovaný slepičí trus pocházející z volných chovů.

3 druhy (Organic FER, Organic FER Natur Extra a Organic FER Kali Sulf) jsou určeny a registrovány pro ekologické zemědělství.

Využití našich hnojiv je rozmanité:

 • ovoce: jahody, maliny, rybíz, angrešt, ostružiny,
 • vinná réva,
 • zelenina - plodová, listová, kořenová, luskoviny, červená řepa, brambory, cibuloviny,
 • ovocné sady - jádroviny, peckoviny, skořápkoviny,
 • polní plodiny - obilniny, olejniny, okopaniny, technické plodiny, luskoviny,
 • trávníky a travnaté plochy,
 • okrasné a dekorativní květiny - muškáty atd.

Aplikace: rozhození přímo na půdu s možností zapravení do půdy, nebo bez zapravení.

Použitím dochází ke zvýšení obsahu půdních bakterií a mikrobiálních hub = dochází k oživení půdního ekosystému. Aplikace má blahodárný vliv na množství a složení půdního edafonu (život v půdě).

Závěr

Použitím a zapracováním fermentovaného organického materiálu Organic FER uživatel přispívá k trvale udržitelnému a ekologickému způsobu hospodaření. Jsme rádi, že můžeme přispět k obnově ekosystému na vašich zahradách a polích. Naše přírodní hnojiva bez chemie jsou ideálním řešením pro pěstitele kteří, chtějí odkázat svým potomkům půdu v dobré a zdravé kondici. Jak se říká, půda je nejcennějším přírodním zdrojem který máme, proto přinášíme Organic FER - přírodní řešení bez chemie.

Naše 3 produkty registrované do režimu ekologického zemědělství jsou určené pro certifikovou produkci BIO potravin. Benefitem produktové řady Organic FER je relativně rychlé zlepšení zdravotního stavu půdy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení