O hnojivech ORGANIC FER

Půda je nejcennější přírodní zdroj, který lidstvo má - vážíme si půdy a jako každý zodpovědný hospodář si uvědomujeme jaké výzvy pro nás přináší současná doba. Nacházíme se v době projevující se klimatické změny, a proto je naším úkolem a zodpovědností se aktivně přihlásit k cílům které si naše společnost dala pro 21. století a které jsou před námi.

Proto jsme se rozhodli přinést na trh novou produktovou řadu hnojiv, která je čistě přírodního charakteru a jejíž produkty jsou schváleny i pro ekologický režim hospodaření. Naše produktová řada ORGANIC FER obsahuje pouze granulovaný sušený slepičí trus. Naše portfolio se skládá ze 7 typů hnojiv. Každý jednotlivý druh má unikátní složení a díky tomu jsou naše hnojiva vhodná pro široké spektrum plodin od jahod až po trávníky nebo polní plodiny.

Už naši předci věděli o nenahraditelných pozitivních účincích mrvy - trusu alias hnoje. Bohužel došlo v posledních 30 letech v evropském zemědělství k totálnímu propadu chovu hospodářských zvířat. Díky tomu došlo k trvalé absenci dodávání organické hmoty na naše zahrádky a pole. Díky tomu můžeme v posledních letech bohužel pozorovat negativní vlivy tohoto způsobu hospodaření. Sledujeme postupující erozi, „mrtvou“ půdu bez známek života, vysokou chemizaci půdy a následně se ukazující i snižování biodiverzity v celém ekosystému.

ŽIVA zemědělská a obchodní a.s. se nyní rozhodla tuto situaci změnit. Chceme jak pro zahrádkáře tak pro farmáře a velké zemědělské subjekty nabídnout alternativní řešení. Naše řešení se jmenuje ORGANIC FER. Jsme česká firma, která se pohybuje na zemědělském trhu více než 25 let. Jsme jak zemědělci, tak obchodníci a díky této naší zkušenosti, znalosti a aktivitě na trhu chceme nyní přenést na obchod s organickými hnojivy.

Pro naše produkty nabízené pod názvem ORGANIC FER jsou základní tyto tři pilíře:

 1. bez chemie
 2. pouze přírodní složky
 3. hnojiva pochází z chovů slepic z volných výběhů

ŽIVA zemědělská obchodní a.s. se stala výhradním distributorem firmy Baromfi COOP KFT pro Českou republiku. Tato firma jako jediná v Evropě vyvinula speciální technologii zabezpečující stálost kvalitativních ukazatelů při zpracování slepičího trusu. Technologický proces začíná regulovanou a kontrolovanou fermentací. Takto získaný vyzrálý organický materiál po finální sterilizaci, používáme ve výrobním procesu základní surovinu pro interní použití, respektive pro finální odběratele. Slepičí trus jako základní surovina kromě hlavních makrobiogeních prvků (N, P, K) obsahuje širokou škálu mikroelementů a stopových prvků, jejichž aplikace do půdy je nevyhnutelná.

Naše produkty prošly certifikací UKZUZ a jsou platně registrovány.

Benefity ORGANIC FER

 • Nabízíme unikátní řešení pro zlepšení úrodnosti půdy
 • Granulované peletky = přesná, snadná a rovnoměrná aplikace
 • Dokážeme garantovat díky technologii výroby stálost obsahu živin
 • Registrováno i pro EKO zemědělství
 • Produktová řada ORGANIC FER - obsahuje 7 typů hnojiv (z toho 3 jsou registrovány pro eko a bio zemědělství)
 • Každý typ hnojiva má odlišné unikátní složení
 • Naše hnojiva jsou: čistě organické, bez chemie, bez reziduí antibiotik, od šťastných slepiček, non gmo, bohaté na mikroprvky, šetrná k životnímu prostředí a k volně žijícím zvířatům
 • Naše hnojiva přispívají a obnovují: půdní úrodnost, obnova půdní mikroflory, vyšší schopnost půdy absorbovat živiny, zlepšení vzdušného režimu půdy (aerosorbce) a dodávají zdroj C jako zdroj energie
 • Hnojiva mají komplexní vliv na chemické a fyzikální vlastnosti půdy
 • Využití pro zahrádky i pro profesionální zemědělce
 • Cenově přijatelné
 • Flexibilní balení: 3,5kg, 10 kg, 1000 kg
 • Široká škála použití od jahod, přes, zeleninu, ovocné stromy, trávníky, vinohrady, městské parky a zeleň po polní plodin jako pšenice, řepka olejka, kukuřice a brambory