Předváděcí akce WEINPERKY

Na zelený čtvrtek 6.4.2023 jsme si ve spolupráci s firmami Oslavan AGRO s. r. o., AGRALL zemědělská technika a.s. a BASF dali dostaveníčko s vinaři na viniční trati Weinperky ve vlastnictví Agrodružstva Miroslav na Znojemsku.

Cílem akce bylo předvést různé typy aplikace našeho granulovaného fermentovaného slepičího trusu  Organic FER do vinohradu. I přes větrné počasí a na Moravu nezvyklou zimu se akce vydařila. Aplikace čistě přírodního organického hnojiva Organic FER s vysokým obsahem živin a stopových prvků byla provedena hloubkovým přihnojovačem a rozmetadlem v dávce 600 kg na 1 ha.

Účastníci hodnotili kladně přesnost a snadnost aplikace a hlavně kvalitu hnojiva a jeho přednosti. Výhodou je nesporně i schválení UKZUZ a certifikace pro hospodaření v ekologickém režimu a tím možnost použití při produkci organických bio vín.

Měli jsme tu čest na akci přivítat mimo jiné zástupce těchto firem: Vinařství Lahofer a. s., Vinné sklepy Lechovice spol. s r. o., Agrodružstvo Miroslav, Vinařství Korber, Biosady R. Jelínka, Pomona Těšetice a. s., Ökoplant international s. r. o., Úsovsko a.s. za jejichž návštěvu děkujeme.

Velké poděkování patří rovněž Agrodružstvu Miroslav v čele s panem Ing. Radkem Janečkem za poskytnutí plochy vinice a zapůjčení techniky a kvalifikovaných zaměstnanců.