Máme pro vás tip 👍

Máme pro vás tip na substrát značky FLORCOM od firmy BB Com s.r.o., který využijete hlavně na jaře, ale i v tomto nadcházejícím období třeba při výsadbě jahodníku či ovocných stromů:

Farmářský substrát je vyroben na bázi světlé a tmavé rašeliny s pH upraveným jemně mletým dolomitickým vápencem. Substrát neobsahuje minerální (průmyslová) hnojiva. Základní živiny pro zdravý růst rostlin dodává substrátu přidaný kompost a organická hnojiva. Vyznačuje se vysokou nasáklivostí pro vodu a dobrou vzdušnou kapacitou. Je optimální pro zdravý vývoj rostlin a jejich kořenů.


Farmářský substrát se používá pro pěstování ovoce, zeleniny, květin i okrasných dřevin, a to jak v pěstebních nádobách, vyvýšených záhonech, tak i na záhonech. Je rovněž vhodný na vylepšení půdy na záhonech při výsadbě. Není vhodný pro výsev a pro rostliny citlivé na obsah solí ani pro kyselomilné rostliny.
Pokud je třeba, substrát před použitím zvlhčete. Po zasazení rostliny substrát lehce přitlačte a dobře zalijte. Zalévejte tak, aby substrát nepřesychal. Pravidelně přihnojujte organickým hnojivem!!!